Fiba Sigorta

Kurulus yilimiz olan 2012'den bugüne Fibaemeklilik olarak müsteri odakli yapimiz ve üstün hizmet kalitesi anlayisimiz ile Fiba Grubu çatisi altinda köklü bir kültürün mirasçisi olarak Bireysel Emeklilik, Hayat Sigortasi ve Saglik Sigortasi alaninda faaliyet göstermekteyiz.

1987 yilinda Hüsnü M. Özyegin tarafindan kurulan Fiba Grubu, bugün ulusal ve uluslararasi piyasalarin saygin ve bilinirligi yüksek bir katilimcisi konumunda yer aliyor. Finans basta olmak üzere havacilik, magazacilik, gayrimenkul, enerji, egitim ve otelcilik hizmetleri sunan Grup; 12 ülkede, 46 ulustan, 97 sirkette, 16.500 çalisani ile varligini basariyla sürdürüyor.

Dogru Vizyon ve Dogru Strateji ile Hizla Büyüyoruz

Yenilikçi is modelimiz ile rekabetin yogun oldugu bir sektörde bes yil gibi kisa bir sürede hizli bir büyüme kaydetmeyi basardik ve birçok ilke imza attik.

Büyüme Yolunda Ilk Adim: CIV Hayat Sigorta'nin Portföy Devri

Fibaemeklilik olarak 2014 yili içinde CIV Hayat Sigorta A.S'nin tüm portföyünün devraldik. Böylece CIV Hayat Sigorta’ya ait Kredi Hayat ve Birikimli Hayat Sigorta poliçeleri Fibaemeklilik’e aktarildi.

Saglam Adimlarla Büyümeye Devam Ediyoruz: Ergo Emeklilik ve Hayat'in Satin Alinmasi

2016 yilinda Ergo Emeklilik ve Hayat'in tüm hisselerinin satin alinmasi ve Ergo Emeklilik ve Hayat A.S. müsterilerinin Fibaemeklilik ailesine dahil edilmesi ile sektörde ilk satin almayi gerçeklestirerek büyüme hedefimizi bir adim daha ileriye tasidik.

Sektörde Bir Ilk: Fibaemeklilik Saglik Sigortasi Alanina Adim Atti

Emeklilik sektörünün genç ve dinamik oyuncusu olarak sektörde öncü olma niteligindeki uygulamalarimiza bir yenisini daha ekledik. Hayat Sigortasi alaninda gösterdigimiz basarili büyüme hamlelerinin ardindan Saglik Sigortasi alaninda faaliyet göstermeye basladik. Böylece Tamamlayici Saglik Sigortasi satan ilk Hayat ve Emeklilik sirketi olduk.

Dev Büyüme Hamlesi: Groupama'nin BES Portföyünün Devri

2018 yilinda Groupama’ya ait Bireysel Emeklilik portföyünü resmen devraldik ve Emeklilik sektöründe ilk portföy devrini gerçeklestirerek kayda deger bir büyüme hamlesine imza attik. Satin alimlarimiz ile birlikte genis bir acente agina sahip olduk ve 1.5 milyar fon büyüklügümüz ile sektörde 4 sira birden yükseldik.

Topluma Deger Katan Projeler Gelistiriyoruz

Fibaemeklilik olarak topluma saglayacagimiz katma degere büyük önem veriyor, toplumun ihtiyaçlarini analiz ederek kurumsal sosyal sorumluluk çalismalari gelistiriyoruz.

Sosyal sorumluluk yolculugumuz, ilk olarak bes yil önce Pembe Kurdele Projesi ile basladi. Kadin kanserleri konusunda farkindalik yaratmak amaciyla yürüttügümüz proje kapsaminda Marks and Spencer is birligi ile MEVA - Türkiye Meme Vakfi’na bagista bulunduk ve AÇEV - Anne Çocuk Egitim Vakfi’na bagis sürecimiz günümüzde halen devam ediyor.

Bes yildir özenle yürüttügümüz Pembe Kurdele Projesi ile dünyanin en itibarli ödül organizasyonlarindan biri kabul edilen Best Business Awards 2015’de En Iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün sahibi olmaya layik görüldük.

Yeniliklere Öncülük Ediyoruz

Sigorta ve Emeklilik sektöründe; "Fon Marketi", sektör içi satin alim, portföy devralimi, Online BES satisi, Saglik Sigortasi satisi, BES müsterilerine yönelik fon bilgilendirmeleri gibi pek çok ilke imza atarak öncü rol üstlendik.

Fiba Sigorta

444 82 88

https://www.fibaemeklilik.com.tr

Adres
Kozyatağı Sarıkanarya Sok. No:16 Yolbulan Plaza B Blok K:5 34742 Kozyatağı / İSTANBUL
Telefon
0 216 665 28 00
Faks
0 216 665 28 01
E-Posta
musterihizmetleri@fibaemeklilik.com.tr