Magdeburger Sigorta

Magdeburger Sigorta, 175 yildir sigortacilik sektöründe yenilikçi hizmet ve çözümleriyle faaliyet göstermektedir.

Magdeburger Sigorta, 1844 yilinda Almanya’nin Magdeburg kentinde kurulmus ve kuruldugu dönemden itibaren dünyanin sayili sigorta sirketleri arasina girmistir. 1906 Büyük San Francisco depremi dahil Avrupa ve A.B.D'de pek çok felakette sigortalilarinin yaninda olmustur.

1903 yilinda Feuerversicherungs AG tarafindan Türkiye'de faaliyetlerine temsilcilikle baslayan Magdeburger Sigorta, 1989 yilinda "Mag Magdeburger Sigorta Sirketi Türkiye Genel Vekilligi" adi ile devam edip ayni yil Magdeburger Sigorta A.S adini almistir.

1995 yilinda Alman sigorta firmasi Allianz, Magdeburger Grubu'nu satin almis ve Türkiye’deki Magdeburger Sigorta’nin hisseleri de ayni dönem Türk sigorta pazarinda Koç Allianz Grubu’na devredilmis, 2008 yilinda ise Koç Holding, hisselerini Allianz Grubu’na satmistir.

2018 yilinda 100% Türk sermayeli Borlease Otomotiv, Magdeburger Sigorta'yi Allianz'dan satin aldi. Magdeburger Sigorta, sigortacilik sektöründe yetkin kadrosu, güçlü acentelik agi, yenilikçi ve güvenilir hizmetleriyle bugün faaliyetlerine hedeflerini büyüterek devam etmektedir.

Magdeburger Sigorta A.S. bir BOR Holding istirakidir.

Magdeburger Sigorta

4442624

https://www.magdeburger.com.tr

Adres
Saray Mah. Dr.Adnan Büyükdeniz Cad. Akkom Ofispark Sitesi 2.Blok K:12 D:25/26 Ümraniye – İSTANBUL
Telefon
4442624
Faks
E-Posta
info@magdeburger.com.tr